one_page_all

Stowarzyszenie Vox Animalium


Vox-Animalium na FB


VOX ANIMALIUM oznacza dosłownie: “GŁOS ZWIERZĄT” i takim głosem jesteśmy dla tych istot, które skrzywdzone przez człowieka same we własnym imieniu nie mogą prosić o pomoc. 

Działając jako stowarzyszenie od roku 2012, pomagamy zwierzętom bezdomnym, porzuconym, osieroconym przez opiekunów. Leczymy je, organizujemy pomoc chirurgiczną (gdy to konieczne), szczepimy, sterylizujemy i kastrujemy. Gdy ich ciało jest zdrowe, ale są̨ wycofane, nieufne, bo spotkało je tak wiele krzywdy ze strony człowieka, korzystamy z pomocy behawiorystów, którzy pomagają̨ im ponownie zaufać i wyzbyć się lęku. Kiedy nasi podopieczni są gotowi do adopcji, szukamy dla nich domów stałych, by wreszcie znalazły swoją bezpieczną przystań.

Edukujemy także społeczeństwo, począwszy od najmłodszych, w kierunku opieki nad zwierzętami, niesienia pomocy, reagowania na przejawy znęcania się. Staramy się wpajać dzieciom przekonanie, że o sile człowieka świadczy jego wrażliwość́ na los słabszych. Wierzymy, że ludzie, którzy nie pozostają obojętni na potrzeby zwierząt, nie będą również obojętni na potrzeby ludzi wymagających pomocy. Poprzez nasze działania chcemy zasadzić ziarenko dobra, które wraz z każdą kolejną osobą będzie się coraz szerzej rozprzestrzeniać. 

Niestety idee, które nam przyświecają, wymagają wsparcia finansowego jako że koszty weterynaryjne i zoologiczne, jak również koszty utrzymania zwierząt w hotelikach w okresie poprzedzającym adopcję, stanowią potężne wyzwanie. Nie mamy bowiem żadnego zewnętrznego dofinansowania, czy dotacji. Opieramy się wyłącznie na tym, co przekażą nam ludzie dobrej woli. 

Zwierząt potrzebujących jest bardzo dużo, a my staramy się nie pozostawić bez pomocy żadnej istoty tej pomocy potrzebującej.  

Wszyscy działamy pro bono, jako wolontariusze, bez żadnego wynagrodzenia, za to z pełnym przekonaniem, że nasza pomoc jest na wagę zdrowia, a często i życia tych zwierzaków, które trafiają pod naszą opiekę.

Dom tymczasowy to miejsce, w którym zwierzęta oczekują na adopcję. W domach tymczasowych zwierzęta czują się znacznie bardziej komfortowo niż w hotelu, ponieważ mają namiastkę domu stałego. To pozwala im czuć się bezpiecznie. 

 

W przypadku, gdy zwierzak przebywa w domu tymczasowym, my finansujemy koszty karmy, koszty weterynaryjne i zoologiczne. A gdy ktoś nie może dłużej tymczasować zwierzaka, gwarantujemy, że przejmiemy go w dogodnym czasie.

 

Bardzo potrzebujemy też awaryjnych domów tymczasowych, czyli takich, w których będziemy mogli ulokować zwierzaka na dzień, dwa, w momencie, gdy go zabezpieczamy. 

 

Jeśli czujecie, że w tym momencie mówimy o Was, piszcie śmiało, razem możemy uratować jeszcze więcej zwierzaków.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy ratować życie i zdrowie nie tylko naszych podopiecznych, ale i kolejnych zwierzaków, które czekają na pomoc, potrzebują leczenia, terapii, interwencji chirurgicznych, rehabilitacji, pomocy behawiorysty. 

Prosimy, nie zostawiajcie tych zwierzaków bez pomocy. Każda złotówka to dla nich szansa na życie. Dzięki Wam mogą żyć i mogą być po raz pierwszy w życiu szczęśliwe.

Stowarzyszenie Vox Animalium

Numer rachunku bankowego BNP Paribas

65 1750 0012 0000 0000 2998 5707

Każdego dnia otrzymujemy nowe zgłoszenia dotyczące kolejnych zwierzaków. Nie możemy przejść obojętnie, musimy i chcemy pomóc, ale same chęci nie wystarczą. Dołączcie do nas, deklarując wsparcie, a my w zamian możemy Wam zaoferować miejsc na naszej stronie.

 

Macie pytania? Piszcie śmiało. 

Kontakt